Článek

Dotek motýlích křídel

Motýl je pro mne symbolem svobody, lehkosti, jemnosti, křehkosti, krásy, ale také proměny.  Touží po svobodném jemném plynutí a lehkosti bytí. Duše motýla je plná radosti a kreativity. Učí nás a pomáhá nám v procesu změn. Pomáhá nám nechat odejít staré a pustit se vpřed do nového. A zároveň nám ukazuje, že je naprosto v pořádku být a cítit se v některých okamžicích zranitelní, ale zároveň nás učí nalézt v sobě vnitřní sílu, která hory přenáší.

V době, těsně před tím než mi bylo diagnostikováno autoimunitní onemocnění, jsem často zažívala blízkost motýlů. Na procházkách v přírodě, když poletovali nedaleko mne kolem květin. Pak ale přilétali častěji a blíž a blíž, jako by mi chtěli říci…tak už si nás všimni… pochopíš vzkaz, který ti neseme? Já je vnímala, cítila jsem spojení, ale šifru jsem nerozluštila… Celý můj příběh najdeš tady.

 

 

Přesně si pamatuju den, kdy byli nejblíže. Bylo léto, horko a mně se zdálo, že tím jedním okem prostě nezaostřím ani na živý zelený plot vzdálený ode mne asi dva metry. Seděli jsem s rodinou na zahradě, užívali si společné chvíle. Děti pobíhali okolo a štěbetali a v tu chvíli jsem viděla, docela jasně, poletujícího motýla, který kolébavým letem, tu ze strany na stranu, pak nahoru a dolů, přilétá přímo ke mně. Už, už byl na dotek mého nosu, když se zastavil, jako by čekal… co já na to?

Čas se v tu chvíli zastavil. Cítila jsem se blaženě, ve své síle.

Husí kůži jsem měla po celém těle…

Když se najednou opět rozkolébal, chvilku kolem mne kroužil a pomalu odlétal…

Dnes už vím, že mi vesmír našeptával…ZMĚŇ SE! Dřívější disharmonii v těle jsem nepřikládala velký význam, a tak mne ke změně přivedla až ne-moc, která mne naučila vnímat to, co je pro mne v danou chvíli důležité. Někdy jsme tak slepí k podstatě nás samých, že potřebujeme popostrčit. A je škoda, že mnozí z nás nevědomě na toto popostrčení čekají.

Když začneme sami sobě naslouchat...

…začneme potkávat ty správné lidi, dostáváme se do situací, po kterých toužíme. A stejně tak jsem se dostala do blízkosti člověka, který mi začal vyprávět o motýlí masáži, a mně bylo hned jasné, proč jsme se potkali. Husí kůže po těle mi, připomněla onen silný moment, který se dotkl mé duše. Hladově jsem zjišťovala detaily. A kurzu metamorfní techniky jsem se  nemohla dočkat.

Metamorfní technika

Kořeny této metody sahají do 50. let 20. století. Na základě studií a práce s autistickými dětmi a  dětmi s Downovým syndromem si Robert St. John všiml, že některé oblasti na ploskách nohou a rukou dětí mají souvislost s jejich prožitky během těhotenství.

Prenatální období, doba, kdy se naše fyzické tělo zhmotňuje je velmi křehké a nasává všechny vjemy a emoce přímo z matčina lůna. Co prožívá matka, prožívá i děťátko a v těle může zůstat otisk těchto prožitků. Věděla jsem, že to je moje téma a cítila jsem, že spoustu zátěže mám právě z tohoto období.

Jak to funguje?

Dotykem se v nás rozehrávají emoce, něco se v nás pohne. A na tomto principu je založena tato technika vědomé motýlí masáže. Je to velmi účinný způsob pro uvolnění starých duševních traumat, které ovlivňují náš každodenní život, a které jsou v nás hluboko uzamčeny. Psychické stresy matky i plodu vzniklé v období prenatálního vývoje. Období, kdy se formuje základ naší osobnosti. A tyto případné prožitky a bloky nás pak ovlivňují v životě.

Během masáže se působí na reflexní zóny páteře na rukou, chodidlech a hlavě, kde je zachycena celá časová perioda právě prenatálního období. Tato jednoduchá technika vhodná pro všechny je nejen terapeutickou a pomáhá při zdravotních problémech, ale je skvělá i pro domácí použití.

Alespoň to je moje zkušenost. 

Večer čteme dětem pohádky a nebo je jen tak hladíme a oni i my si užíváme tyto společné chvíle. A právě tohle je vhodný čas pro motýlí opečování dětských nevědomý traumat, které si s sebou mohou nést právě z prenatálního vývoje. Ty se díky „motýlkování“ rozpustí ještě dříve než děti začnou ovlivňovat. A to je skvělé.

Motýlkování u mě doma

Doma ji moje děti milují a večer v postýlkách si na ni mnohdy vzpomenou. Těší se, až je něžnými, uklidňujícími motýlími doteky pohladím. Motýlek poletuje okolo nožiček a ručiček a než se dostane k hlavičce do vlásků, spinkají už obě moje štěstíčka jako šípkové Růženky.

A mimochodem, můj manžel si tuto masáž také rád vychutná.

Masáž jako dárek?

My jako lidé toužíme po blízkosti, po objetí, po dotyku. Je to pro nás přirozené a také velmi léčivé.

Mnohdy hledáme neobvyklé dárky pro své milované a právě kouzlo vědomého dotyku může být tím neobvyklým dárkem. Darujeme to nejcennější co máme. Náš čas, naši pozornost, náš vědomí dotyk…

Během motýlí masáže si to užije i ten co masáž provádí.

Já v těchto chvílích vnímám mír a klid v duši.  Krásné plynutí a užívání si přítomného okamžiku. Protože masáž provádíme zásadně bez jakéhokoli záměru. Vnímám jen jemné motýlí doteky, někdy bych to dokonce přirovnala k jiskření energie mezi dotýkajícími se částmi těla mého a toho koho masíruji. Vnímám energetické pole, které je kolem nás.

A prostě pouze jsem… tady a teď …v tichosti a dokonalosti přítomného okamžiku.

 

S radostí ze života  Luci

 
 

Sdílejte článek:

Rubriky

Najdete mne také na

Nejčtenější příspěvky

Blog

Další články

Formulář

Přihlaste se k odběru novinek

Zde může být formulář pro sběr kontaktů. Jednoduše si ho můžete vytvořit s aplikací SmartEmailing.

Rubriky

Najdete mne také na

Nejčtenější příspěvky